aksoy marka patent

Hakkımızda

Aksoy Marka Patent olarak, her türlü fikri mülkiyet hakkının yurtiçi ve yurtdışında korunmasına yönelik olarak tescil, danışmanlık ve avukatlık hizmetleri vermekteyiz. 

Marka vekili, patent vekili ve avukatlardan oluşan takımımız ile fikri mülkiyet haklarının korunması için Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde olduğu gibi avukatlarımız aracılığıyla mahkemeler nezdinde de müvekkillerimizi temsil etmekteyiz.

Fikri mülkiyet haklarının korunması için, zaman, maliyet ve icra edilebilirlik açısından en etkin çözümü farklı sektörlerdeki müvekkillerine sunmayı amaçlamaktayız.

Aksoy Marka Patent, Türk Patent ve Marka Kurumunun kurulu olduğu Ankara’da bulunmaktadır.

İşlerimizi yürütürken benimsediğimiz temel prensipler şöyledir:

Müvekkile Odaklı Olma 

 

Her müvekkilin kendine özgü ihtiyaçları olduğunu anlıyoruz. Bu bilinçle, çalışmamızın merkezine müvekkilimizin hedeflerini yerleştiriyor, en etkin çözümlere ulaşmak için çalışıyoruz.

Şeffaflık

 

Çalışmalarımızın başında iş tanımımız, avukatlık ücretlerimiz ve masraflar mümkün olan en açık şekilde belirlenir. Müvekkillerimiz dosyaları ile alakalı her türlü gelişme hakkında derhal bilgilendirilir ve tüm alakalı belgeler her aşamada kendileri ile paylaşılır.

Ulaşılabilirlik

 

Müvekkillerimizin yanında olduğumuzu hissetmelerini istiyoruz. Bu kapsamda, tüm sorulara bir iş günü içinde geri dönüş yapmayı planlıyoruz. Soruların cevaplandırılması daha uzun zaman gerektiriyorsa, müvekkilimize de danışarak uygun bir takvim belirliyoruz.

Sürekli Gelişim

 

Her zaman en güncel hukuki gelişmeleri ve içtihatları takip ediyoruz. Bunun yanında, avukatlık hizmetimize katkıda bulunabilecek gelişen teknolojileri ve sektör bazlı eğilimleri gözlemliyoruz.

Recommended Firm.png
IP-Coster Network-03 (002).png
Recommended Firm Logo.bmp

Kurucumuzla Tanışın

Dogukan Berk Aksoy Photo.jpg

Eğitim:

  • Yüksek Lisans: Bournemouth University (Birleşik Krallık), Uluslararası Ticaret Hukuku, LL.M. (2013)

  • Lisans: Bilkent Üniversitesi, Hukuk Fakültesi (2011)

 

 

 

 

 

 

 

Fikri mülkiyet haklarına ilişkin kounlarda mahkemeler nezdinde bilişikişilik de yapan Av. Dogukan Berk Aksoy, Aksoy Marka Patent'i 2018 yılında Ankara'da kurmuştur.

Aksoy Marka Patent'i kurmadan önce, 2014-2018 yılları arasında uluslararası bir hukuk bürosunun İstanbul ofisinde çalışan Doğukan Berk Aksoy, bu ofiste  birçok yabancı müvekkile fikri mülkiyet hukuku alanında danışmanlık vermiştir. 

Kayıtlı marka ve patent vekili olan Doğukan Berk Aksoy, Aksoy Marka Patent  çatısı altında, fikri mülkiyet haklarının Türkiye’de ve yurtdışında tescili işlemleri yürütmekte, Türk Patent ve Marka Kurumu nezdindeki itiraz işlemlerinde müvekkillerini temsil etmektedir.Farklı sektörlerdeki müvekkillerinin fikri mülkiyet haklarının lisanslanması, devri konusunda danışmanlık vermekte, müvekkilleri adına bu sözleşmelerin müzakerelerini yönetmektedir.

 

Doğukan Berk Aksoy, ayrıca, marka, patent, haksız rekabet davalarında müvekkillerini temsil etmekte, sahte veya taklit ürünlere karşı gümrük tedbir başvurularını ve bu ürünlere el konulması işlemlerini yürütmektedir

Baro Üyeliği:

  • Ankara Barosu (Sicil No.: 24050)

Doğukan Berk Aksoy, LL.M.

Avukat | Marka Vekili | Patent Vekili 

E: dogukan.aksoy@aksoy-ip.com

T: +90 312 514 20 14